Home

Mimo chwilowego powrotu zimy, śniegi wkrótce stopnieją na dłużej i przyjdzie wiosna – co zapewne ucieszy większość z nas, niestety – dla zwierząt wykorzystywanych w cyrkach oznacza to kolejny meczący sezon, życia w ciągłej podróży i występów na arenie. Niektóre cyrki nie czekając na odejście zimy już ruszyły w drogę, wśród nich cyrki: Zalewski, Korona, Europa, Arena, Arlekin czy Vegas. Dla nas – i wszystkich, którym nie jest obojętny los więzionych w klatkach zwierząt – zaczyna się tym samym pełen wyzwań okres wzmożonego aktywizmu na rzecz ofiar rozrywki, która nie niesie ze sobą żadnych wartości, a jedynie zaspokaja egoistyczne ludzkie kaprysy. Oczywiście, działamy dla zwierząt przez cały rok, jednakże teraz nie unikniemy bezpośrednich starć z tymi, którzy zarabiają na cierpieniu i zniewoleniu.

002

Mamy nadzieję, że to jeden z ostatnich – a przy sprzyjających wiatrach być może nawet ostatni sezon, kiedy to patrzeć musimy na zwierzęta zmuszane do nienaturalnych i hańbiących sztuczek, zamiast widzieć je szczęśliwymi, wolnymi i pełnymi godności w ich naturalnym środowisku. Wszystko zależy od naszego wspólnego zaangażowania. Bez wątpienia zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach jest możliwy!

W cyrku Zalewski w tym sezonie wykorzystuje się: słonie, foki, wielbłądy, konie, alpaki, kozy. W cyrku Korona: lwy, foksteriery, tygrysa, a także inne zwierzęta egzotyczne. W cyrku Europa: tygrysy, konie, kozy, owce, węże, gołębie, kaczki, krowę, kota, małpkę, prosiaczka i psa. W cyrku Arena: psy i kozy. W cyrku Arlekin: między innymi konie i krowę. W cyrku Vegas: wielbłądy, krokodyle, małpkę, żółwie, konie, kucyki, lamy, kozy, tchórzofretki, psy, kota oraz gołębie.

Wszystkie te zwierzęta aż do późnej jesieni będą nieustannie wożone w ciężarówkach po całym kraju, niektóre będą spędzać niemal cały swój czas kręcąc się w kółko w ciasnych klatkach, inne zaś przywiązane krótkim sznurem lub na łańcuchu… Mamy nadzieję, że w wielu miastach takie traktowanie zwierząt spotka się ze zdecydowanym sprzeciwem mieszkańców!

Do akcji!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s