Home

W sierpniu 2012 roku Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta! zwróciła się do prezydenta Szczecina Piotra Krzystka z apelem, aby władze Miasta Szczecin nie wynajmowały gminnych terenów cyrkom, w których wykorzystuje się zwierzęta.

PISMO DO PREZYDENTA

Niestety, odpowiedź udzielona przez prezydenta minęła się z tematem, gdyż apel dotyczył zaprzestania wynajmowania terenów gminnych, a nie ogólnego zakazu wstępu cyrkom.

odp

15 listopada 2012 roku do Przewodniczącego Rady Miasta Szczecin Pana Jana Stopyry zostały złożone pismo oraz petycja podpisana przez ponad czterystu mieszkańców miasta. W dokumentach tych mieszkańcy ponownie apelowali, aby władze Miasta Szczecin nie wynajmowały terenów gminnych cyrkom, w których dla rozrywki wykorzystuje się zwierzęta. Niestety, w odpowiedzi była mowa o podtrzymaniu stanowiska z poprzedniej odpowiedzi, co oznacza dalszy brak zrozumienia postulatu, z  którym zwracają się aktywiści i mieszkańcy.

pisma

Teraz szczecińscy aktywiści w ramach ogólnopolskiej kampanii CYRK BEZ ZWIERZĄT stworzyli wzór uchwały i zamierzają go złożyć jako Obywatelską Inicjatywę Ustawodawczą. Po zebraniu 400 podpisów mieszkańców Szczecina uchwała trafi do Rady Miasta. Miejmy nadzieję, że tym razem miasto podejmie odpowiednie kroki i cyrki ze zwierzętami nie będą rozstawiać się na terenach gminnych.

.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s