Home

7.04.2013 protest

7 kwietnia 2013 roku w ramach kampanii CYRK BEZ ZWIERZĄT odbył się protest pod cyrkiem Metropol w Szczecin – Dąbie. Zachodniopomorski cyrk w swoich pokazach wykorzystuje między innymi renifery, kuce, kozę, gołębie i psy. Godzinę przed spektaklem, na placu, na którym rozłożony był nieduży namiot cyrkowy, zebrało się kilkunastu aktywistów. Część osób stała z wymownymi planszami przed kasą, inni rozdawali ulotki oraz obserwowali zwierzęta. Na szczęście tego dnia nie było dużo chętnych do oglądania wykorzystywanych na arenie zwierząt, ponadto część osób zrezygnowała z kupna biletu pod wpływem rozmów z aktywistami.

 7.04.2013 protest 1Dziewczynka (z opiekunami), która zdecydowała, że nie pójdzie do cyrku, w którym są zwierzęta! Gratulujemy!

Należy zwrócić uwagę na niebezpieczne zachowanie dyrektora cyrku, który rozpędzonym samochodem wjechał w miejsce, w którym stali obrońcy zwierząt, omal ich nie potrącając. Jedna osoba została zahaczona lusterkiem samochodu. Wulgarny i agresywny dyrektor cyrku wyzywał i obrażał aktywistów. Dziwne, że część rodziców widząc całe zajście, zdecydowało się kupić bilety. To były ewidentnie nieedukacyjne wzorce dla dzieci, do których zazwyczaj skierowany jest repertuar cyrkowy.

7.04.2013 protest 2

„W pewnym momencie zajrzałem do ciężarówki, gdzie było pełno narzędzi, wiader i innych rzeczy. Między tymi gratami, w bardzo małym „boksie” stał kuc, przywiązany na krótkim sznurku. On nie mógł się nawet obrócić. Był tam przez cały czas kiedy protestowaliśmy. Przez półtorej godziny ciągle w tej samej pozycji. Prawdopodobnie stał tam od rana.. a może nawet od poprzedniego występu. Tuż przed samym występem został wyprowadzony z samochodu. Okazało się, że są tam trzy kuce. Na zewnątrz od razu zostały przywiązane na około półmetrowym sznurze do boku ciężarówki. W ten sposób nie mogły nawet obrócić się wokół siebie, ani sięgnąć buzią do ziemi. Na pewno stresowały ich głosy dzieci i rodziców, którzy stali kilka metrów za nimi, a kuce nie mogły nawet się obrócić, żeby zobaczyć, że to nie zagrożenie.”

anonimowy aktywista

7.04.2013 ciężarówka

7.04.2013 renifery

7.04.2013 cyrk

Działaj razem z nami!

.

Reklamy

2 thoughts on “Kuce w cyrku Metropol

  1. metropol to banda oszustow i naciagaczy podaje w szkolach inne ceny a w kasie sa inne 100% wyzsze mial byc 1,5 godz trwalo 55min zlodzieje i tyle wiecej ne przyjada do kozmina zapewniam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s