Home

Koalicja prowadząca kampanię „Cyrk Bez Zwierząt” ustanowiła 8 czerwca jako „Dzień Cyrku Bez Zwierząt”. W  różnych miastach w Polsce tego dnia odbędą się akcje, protesty, happeningi czy inne wydarzenia. Możliwe, że do akcji przyłączą się aktywiści z Litwy, Łotwy czy Ukrainy i również tego dnia będą poruszać problem wykorzystywania zwierząt dla rozrywki. Co roku 8 czerwca będziemy szczególnie zwracać uwagę na tę kwestię i postaramy się angażować wtedy aktywistów z jak największej liczby miast. Jednocześnie mamy nadzieję, że prawny zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach na terenie kraju uda się szybko wprowadzić i ów dzień nie będzie musiał być obchodzony. Jednak, aby to osiągnąć, musimy działać.

zal 016Przyłącz się!

Koalicja zaprasza wszystkich do obchodzenia wspólnie 8 czerwca. Zachęcamy do uczestnictwa i współpracy przy wydarzeniach, które będą organizowane w waszych miastach – informację o wydarzeniach będą pojawiać się systematycznie na naszym blogu oraz facebooku. Jeżeli w Waszym mieście nic się nie dzieje, to zachęcamy do zorganizowania nawet małej i symbolicznej akcji. Z chęcią zamieścimy informacje o wydarzeniu przez Was organizowanym oraz relację z działań. Na naszej stronie znajdziecie wzór ulotki, plakatu, petycję do podpisania, banery internetowe, a nawet kolorowankę dla dzieci, z których śmiało możecie korzystać przy promocji wydarzenia.

 Trąbimy przeciw cyrkom!

8 czerwca 001

Katowice już zapraszają!

Viva Katowice, jako członek Koalicji Cyrk BEZ Zwierząt zaprasza Was do wzięcia udziału w pierwszym Dniu Cyrku BEZ Zwierząt! 8 czerwca 2013 po raz pierwszy wyjdziemy na ulice wielu miast, trąbiąc przeciwko cyrkom! Dlaczego? Ponieważ nie zgadzamy się na wykorzystywanie w nim zwierząt! W XXI wieku nie ma miejsca na rozrywkę kosztem czujących i mających swoje potrzeby istot, które od stuleci zmuszane są do niewolniczej pracy i życia w sztucznym dla siebie środowisku tylko po to by zaspokoić ludzką próżność!

8 czerwca o godzinie 16:00 w Katowicach na ulicy Stawowej organizujemy festyn pod hasłem humanitarnej rozrywki i podziwiania niesamowitych ludzkich umiejętności zamiast oglądania karykaturalnych wymuszonych występów zwierząt.

W programie: występy żonglerskie i akrobatyczne, atrakcje dla dzieci, gra na bębnach, poczęstunek i wystawa edukacyjna na temat cyrków.

Ciągle poszukujemy osób chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności! Jeśli chcesz nam pomóc prosimy o kontakt: katowice.viva@gmail.com

Wydarzenie:
https://www.facebook.com/events/503562199692593/?ref=22

Reklamy

One thought on “Dzień Cyrku Bez Zwierząt

  1. Pingback: Cyrk bez zwierząt | twister-media.eu

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s