Home

8 czerwca – ogólnopolski

DZIEŃ CYRKU BEZ ZWIERZĄT

007b

Bydgoszcz, godzina 12.00, Wyspa Młyńska

Cały czas czekamy na informację czy wspomogą nas swoją obecnością lokalni artyści, którym sztuka cyrkowa bez wykorzystania zwierząt nie jest obca. A może Ty się zajmujesz żonglerką, szczudlarstwem itp zapraszamy, odezwij się do nas.

Vege Bydgoszcz
https://www.facebook.com/events/501658686568409/

Bielsko Biała, godzina 11.00, pod pomnikiem Reksia

O godz. 11.00 rozpoczniemy naszą pierwszą akcję przeciwko wykorzystywaniu zwierząt w cyrkach, która odbędzie się w Centrum miasta! Będziemy zbierać podpisy pod petycją zarówno do władz miasta, jak i Kuratorium Oświaty, żądającej zakazu organizowania na terenie Bielska-Białej przedstawień cyrków z udziałem zwierząt, jak i zakazu dystrybucji darmowych biletów cyrkowych w placówkach oświatowych.

Po raz pierwszy na akcji wystąpi nowo powstała, bielska grupa sambiarzy i sambiarek, która będzie akompaniamentem wydarzenia!

Vege Inicjatywa

http://vegeinicjatywa.blogspot.com/2013/05/8-czerwca-2013-dzien-cyrku-bez-zwierzat.html

Chorzów, godz.15.00 – 17.00, Park Śląski,

„Dzień Cyrku Bez Zwierząt” w Parku Śląskim w Chorzowie. Ten dzień będzie obchodzony po to, aby ludziom nie tylko uświadamiać, że cyrk może być świetny bez udziału zwierząt, ale że istnieją równie dobre alternatywy wobec niego.

W programie m.in.: 2. prezentacje  (działań pro zwierzęcej grupy lokalnej oraz aspektów prawnych, które można wykorzystać w walce o prawny zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach).

Poza tym występy: tancerki poi oraz monocyklisty, pokaz filmu dot. smutnego losu zwierząt cyrkowych. Warsztaty bębniarskie i plastyczne. Możliwość zrobienia sobie zdjęcia z klaunem i z tabliczką „Lubię Cyrk Bez Zwierząt”. A także symboliczna minuta „trąbienia przeciw cyrkom”, a więc weźcie ze sobą trąbki, pokażmy głośno, ilu nas jest J

wydarzenie na facebook

Katowice, godzina 16.00, ul. Stawowa,

W Katowicach na ulicy Stawowej organizujemy festyn pod hasłem humanitarnej rozrywki i podziwiania ludzkich umiejętności zamiast oglądania karykaturalnych wymuszonych występów zwierząt.

W programie: występy akrobatyczne (szczudlarze i taniec poi), atrakcje
dla dzieci (malowanie buziek, balony i kolorowanki), występ bębniarzy,
poczęstunek i wystawa edukacyjna na temat cyrków.

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/503562199692593/

Kraków, godz. 20:00, Rynek Główny, oraz Tattoofest 8 i 9 czerwca,

Zapraszamy na wielkie cyrkowe show! Pokażemy nowoczesny wymiar cyrku – rozrywki atrakcyjnej dzięki utalentowanym ludziom, a nie krzywdzonym zwierzętom!

Przygotowaliśmy wiele atrakcji zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych: będą to m. in. żonglerka, fireshow i tribal w wykonaniu grupy Samarkanda – jednego z najstarszych zespołów w Polsce. W planach jest również malowanie koszulek, tall-bike i inne atrakcje. Planujemy wyświetlanie krótkometrażowych filmów dotyczących problemu wykorzystywania zwierząt w cyrkach.

https://www.facebook.com/events/110908695786822/

Oprócz tego 8 i 9 czerwca znajdziecie nas na Tattoofest Festiwal, gdzie będziemy wspierani przez znanego działacza społecznego, Dariusza Paczkowskiego – współzałożyciela grupy 3fala.art.pl. oraz współprezesa Fundacji Klamra. Poprowadzi on warsztaty street artu, w których udział będzie mógł wziąć każdy zainteresowany!
http://www.3fala.art.pl/wydarzenia/krakow-tf

Szczecin, godzina 12.00, Jasne Błonia

W Szczecinie zapraszamy na Jasne Błonia. W godzinach od 12 do 14 chcemy przekształcić fragment trawnika w istny cyrk bez zwierząt! Zapraszamy każdego, kto żongluje, chodzi na szczudłach, jeździ na monocyklu, puszcza bańki… jest akrobatą, mimem lub klaunem… do wspólnej zabawy. Chcemy pokazać mieszkańcom Szczecina, że najwspanialsza rozrywka to taka, w której nie cierpi żadna istota. Zabierajcie koce, kolorowe ubrania i dużo pozytywnej energii.

Szczecińska Inicjatywa na Rzecz Zwierząt Basta!

https://www.facebook.com/events/561773410532438/?ref=22

Toruń, godz. 10.00 – 16.00, Rynek Nowomiejski

Zapraszamy na akcję informacyjną. Od godz. 10.00 do 16.00 będziemy prezentować stoisko podczas imprezy Śniadanie na Trawie, na Rynku Nowomiejskim w Toruniu, z ulotkami informującymi o Kampanii Cyrk Bez Zwierząt, kolorowankami i petycjami dotyczącymi zakazu występu i posiadania zwierząt pozaludzkich w cyrkach na terenie Polski.

http://komiteto.blogspot.com/2013/06/sniadanie-na-trawie-2013-ogolnopolski.html

8.06.2013

Gorąco zapraszamy do udziału w pierwszym

Dniu Cyrku Bez Zwierząt!

lista miast będzie aktualizowana

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s