Home

Cyrk Zalewski organizuje trzy Międzynarodowe Festiwale Sztuki Cyrkowej, w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, w których będą wykorzystywane zwierzęta.

grafika

W Krakowie i Poznaniu odbędzie się pierwsza edycja, a w programie między innymi pokazy: lwów (Polska), żonglerka na koniu (Rosja), taniec z koniem (Rosja) oraz pokaz psów (Rosja). W Warszawie będzie to już czternasta edycja, podczas której kolejny raz będą cierpieć zwierzęta. W programie przewidziano: pokaz lwów morskich (Niemcy), krokodyli (Francja), słoni (Niemcy) oraz koni (Polska).

Zachęcamy wszystkich do pisania maili i dzwonienia do mediów z apelem o wycofanie się z patronowania tym nieetycznym festiwalom! Poniżej przykładowy apel i kontakty do patronów medialnych.

PRZYKŁADOWY APEL:

Szanowni Państwo,

Apeluję do Państwa o wycofanie się z patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej do chwili, w której z programu usunięte zostaną występy z udziałem zwierząt.

Cyrk, w którym wykorzystywane są zwierzęta to anachronizm opierający się na przemocy, fatalnych warunkach przetrzymywania i zmuszaniu świadomych istot do nienaturalnych zachowań. Dręczenie zwierząt jest całkowitym przeciwieństwem idei artystycznego widowiska prezentującego możliwości ludzkiego ciała, sprytu i indywidualnych talentów.

Na całym świecie coraz więcej państw wprowadza zakaz wykorzystywania zwierząt w rozrywce. W Polsce ponad 200 tys. osób podpisało Obywatelski Projekt Ustawy o Zwierzętach, w którym domagamy się wprowadzenia zakazu wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. Jeden z najlepszych cyrków na świecie Crique de Soleil nigdy w swoich pokazach nie wykorzystuje zwierząt!

Mam nadzieję, że zamiast wspierać nieetyczne formy prymitywnej rozrywki, przyłączą się Państwo do promowania kampanii CYRK BEZ ZWIERZĄT (https://cyrkbezzwierzat.wordpress.com/) i dzięki temu wspólnie doprowadzimy do wprowadzenia w Polsce zakazu wykorzystywania zwierząt w występach cyrkowych.

Z poważaniem,

PATRONI MEDIALNI W KRAKOWIE:

Moje Miasto Kraków redakcja@mmkrakow.pl

MałopolskaTV http://www.malopolskatv.pl/kontakt/

PATRONI MEDIALNI W WARSZAWIE:

Moje Miasto Warszawa redakcja@mmwarszawa.pl

PATRONI MEDIALNI W POZNANIU:

TVP Poznań tel. +48 (61) 850 64 00
sekretariat.poznan@tvp.pl

Moje Miasto Poznań redakcja@mmpoznan.pl

MAILE RAZEM: redakcja@mmkrakow.pl,  redakcja@mmwarszawa.pl, redakcja@mmpoznan.pl, sekretariat.poznan@tvp.pl

Razem wprowadzimy zakaz wykorzystywania zwierząt w cyrkach w Polsce!

Reklamy

One thought on “Pomóż! Apel do mediów!

  1. Pingback: Zrezygnujcie z patronatu! Zwierzę to nie zabawka | Blog Empatii | Blog Empatii - Etyka i zwierzęta - Weganizm

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s