Home

W wielu sklepach można spotkać reklamy cyrków ze zwierzętami w postaci „biletów”. Zwykle całe ich pliki leżą przy kasach. Kiedyś akwizytorzy cyrkowi rozkładali te reklamy w szkołach i przedszkolach, ale po interwencji Empatii u Rzecznika Praw Dziecka i w Ministerstwie Edukacji proceder ten znacznie zmniejszył swoje rozmiary. Nachalna reklama przeniosła się do sklepów. Jeśli szanujesz zwierzęta i nie chcesz, żeby rozrywka kosztem zwierząt była promowana w jakiejkolwiek formie, dołącz do naszej akcji. Jako klientka/klient sklepu masz prawo wyrazić swoją opinię o jego funkcjonowaniu. Możesz poinformować sklep, że nie życzysz sobie reklam cyrków ze zwierzętami, natomiast chętnie widziałabyś/widziałbyś ulotki organizacji zajmujących się zwierzętami, np. zachęcające do adopcji zwierząt ze schronisk.

Poniżej znajdziesz listę 10 sklepów, które promują cyrki ze zwierzętami. Wyślij do nich przygotowaną przez nas lub napisaną samodzielnie wiadomość. Mały aktywizm wielu jest wielki! Twój głos ma znaczenie. Udostępnij wydarzenie, zaproś znajomych.

https://www.facebook.com/events/177797522405622/

Przeczytaj o tym dlaczego wykorzystywanie zwierząt w cyrkach jest złe: http://empatia.pl/cyrki/faq
Podpisz petycje za zakazem wykorzystywania zwierząt dla ludzkiej rozrywki: http://petycje.pl/119

zal 004Treść listu:

Szanowni Państwo,

W Państwa sklepie spotkać można reklamy cyrków ze zwierzętami (np. w postaci „biletów” wyłożonych przy kasach). Proszę o rezygnację ze wspierania i promocji tego typu rozrywki. Cyrk, w którym wykorzystywane są zwierzęta to anachronizm opierający się na przemocy, nieodpowiednich warunkach przetrzymywania i zmuszaniu świadomych istot do nienaturalnych zachowań. Dręczenie i naśmiewanie się ze zwierząt nie powinno być traktowane jak rozrywka.

Na całym świecie coraz więcej państw wprowadza zakaz wykorzystywania zwierząt w rozrywce. W Polsce ponad 200 tys. osób podpisało obywatelski projekt nowelizacji Ustawy o ochronie zwierząt, w którym jest między innymi propozycja wprowadzenia zakazu wykorzystywania dzikich zwierząt w cyrkach. Apel Stowarzyszenia Empatia w sprawie zwierząt wykorzystywanych dla potrzeb rozrywki podpisało ponad 200 organizacji z 45 krajów świata i wiele znanych osób.

Mam nadzieję, że zamiast wspierać nieetyczne formy prymitywnej rozrywki, przyłączą się Państwo do promowania kampanii Cyrk bez Zwierząt https://cyrkbezzwierzat.wordpress.com/ i dzięki temu wspólnie doprowadzimy do wprowadzenia w Polsce zakazu wykorzystywania zwierząt w występach cyrkowych. Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie http://empatia.pl/cyrki

Zachęcam również do współpracy z organizacjami zajmującymi się pomocą zwierzętom, np. poprzez pozwolenie na rozkładanie materiałów zachęcających do adopcji zwierząt ze schronisk. W tej chwili wizerunek Państwa firmy kojarzy się z anachroniczną i okrutną rozrywką, a mógłby z wrażliwością i pomocą słabszym.

Z poważaniem,
Imię i nazwisko (anonimowe listy nie są przekonujące)

Kontakt ze sklepami:

TESCO (poprzez formularz) http://www.tesco.pl/kariera/kontakt.php i bprasowe@pl.tesco-europe.com

CARREFOUR carrefour@galluppolska.pl

REAL (poprzez formularz) http://www.real.pl/kontakt

E. LECLERC (poprzez formularz) http://www.e-leclerc.pl/contact/leclerc/e-leclerc.html i main@e-leclerc.pl

BIEDRONKA bok@biedronka.eu

AUCHAN (poprzez formularz) http://www.auchan.pl/obsluga-klienta/formularz-kontaktowy i k.cywinska@auchan.pl

KAUFLAND (poprzez formularz) https://www.kaufland.pl/Home/04_Dla_Klienta/001_Kontakt/index.jsp

ALMA info@almamarket.pl, uwagi@almamarket.pl, pr@almamarket.pl

NETTO netto@netto.pl

PIOTR I PAWEŁ zarzad@piotripawel.pl, b.patryn@piotripawel.pl, j.przybylska@piotripawel.pl

Maile do sklepów zbiorczo: carrefour@galluppolska.pl, bok@biedronka.eu, info@almamarket.pl, uwagi@almamarket.pl, pr@almamarket.pl, netto@netto.pl, zarzad@piotripawel.pl, b.patryn@piotripawel.pl, j.przybylska@piotripawel.pl, main@e-leclerc.pl, bprasowe@pl.tesco-europe.com, k.cywinska@auchan.pl

Akcja przygotowana jest przez Stowarzyszenie Empatia https://www.facebook.com/EmpatiaPL będące częścią Koalicji Cyrk bez Zwierząt.

1159 [1024x768]

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s