Home

Dobiega końca Międzynarodowy Festiwal Sztuki Cyrkowej, w trakcie którego w Warszawie, w Krakowie oraz w Poznaniu odbywały się pokazy Cyrku Zalewski. W występach brały udział lwy, konie, psy, słonie, lwy morskie oraz krokodyle. Demonstracje antycyrkowe odbyły się we wszystkich miastach, do których w ramach festiwalu przyjechał cyrk. 22 września aktywiści przeciwni wykorzystywaniu zwierząt zaprotestowali w Poznaniu.

DSC_2361-(2)

Protest zorganizowany przez Stowarzyszenie Empatia przy współpracy z aktywistami Kampanii Cyrk Bez Zwierząt potrwał godzinę. Wzięło w nim udział około trzydziestu osób z Poznania i innych miast Polski, w tym członkowie Szczecińskiej Basty. Podczas demonstracji dystrybuowaliśmy broszury wśród osób wybierających się do cyrku, a także rozdawaliśmy dzieciom kolorowanki edukujące je na temat tego, jak traktowane są w takich miejscach zwierzęta.

DSC_2333-(2)

Pikietę poprowadził Darek Gzyra, prezes Empatii, przez cały czas trwania manifestacji prowadząc wykład dotyczący wykorzystywania zwierząt dla rozrywki oraz alternatywnych sposobów spędzania czasu z dzieckiem, jednocześnie namawiając przechodniów do rezygnacji z kupna biletu. Reszta protestujących trzymała w milczeniu plansze i transparenty z wymownymi hasłami, opatrzonymi zdjęciami zwierząt zniewalanych w cyrkach.

 DSC_2283-(2)

DSC_2368

DSC_2296-(2)

DSC_2311

DSC_2370-(2)

 

.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s