Home

Organizacja Igualdad Animal opublikowała raport, który jest efektem trwającego dziesięć miesięcy dochodzenia w niemieckim Schwaben Park, działającym jako połączenie cyrku i ogrodu zoologicznego. W Schwaben Park wykorzystuje się 44 szympansy, które poza przebywaniem w klatkach jako zoologiczne „eksponaty”, są ponadto raz dziennie zmuszane do występów na arenie i wykonywania idiotycznych sztuczek dla uciechy widzóww ośmieszającym je przebraniu, często zakute w łańcuchy. Są również narażone na tresurę i przemoc fizyczną ze strony pracowników. Organizacja udostępniła na swojej stronie internetowej video oraz szereg zdjęć ukazujących kulisy działania Schwaben Park, uważanego za największą w Europie prywatną „kolekcję” szympansów. Udokumentowane zostały warunki, w jakich żyją szympansy, ich choroby, depresja, stres, rany. Zwierzęta są separowane zaraz po urodzeniu od swoich matek, podczas gdy w naturze tworzą silne, takie jak ludzkie, więzi rodzinne. To odbija się na całym ich życiu i wraz z uwięzieniem oraz poddaniem tresurze powoduje ogromne psychiczne cierpienie.

W zoo przebywają również tygrysy syberyjskie, owce, alpaki, kozy, świnie i pszczoły.

BEBE-TRES

Obejrzyj film:

 

Podpisz petycję:

http://schwabenparkrecherche.com/en/

o-EXPLOTACION-ANIMAL-facebook

Polecamy również ciekawe artykuły na stronie „Zeszytów Praw Zwierząt”, opowiadające o niezwykłej osobowości i inteligencji szympansów, które w miejscach takich jak Schwaben Park traktowane są jak przedmioty służące ludzkiej rozrywce:

http://zeszytyprawzwierzat.org.pl/szympansy-pod-ostrzalem-czy-sa-od-nas-madrzejsze-blednie-postawione-pytanie/

http://zeszytyprawzwierzat.org.pl/moralnosc-nie-tylko-ludzka-sprawa/

http://zeszytyprawzwierzat.org.pl/malpie-dialogi/

http://zeszytyprawzwierzat.org.pl/po-16-latach-w-niewoli/

Inspirująca strona Great Ape Project – inicjatywy, której celem jest przyznanie podstawowych praw „człowieka” naczelnym, co wiązałoby się z zakazem przetrzymywania tych zwierząt w niewoli:

http://www.projetogap.org.br/en/

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s