Home

kniehorsesPanama zakazała cyrków z udziałem dzikich zwierząt!

Po wielu latach starań organizacji zajmujących się prawami zwierząt, uchwała nr 149 przyjęta przez Autoridad Nacional del Ambiente (ANAM) 27 lutego zeszłego roku, a opublikowana 9 kwietnia 2014 r. w „Gaceta Oficial”, wprowadza zakaz wwożenia na terytorium Republiki Panamy dzikich zwierząt wszelkiego gatunku i pochodzenia wykorzystywanych w cyrkach stałych i wędrownych, spektaklach, wystawach i innych formach rozrywki z udziałem publiczności.

Ponadto, ustanawia okres dwóch miesięcy dla cyrków z dzikimi zwierzętami, które aktualnie przebywają w kraju, w którym to czasie mają opuścić jego terytorium, a także kary w wysokości od miliona do 10 milionów dolarów dla tych, które nie zastosują się do nowej uchwały.

Uchwała nie znajduje zastosowania w przypadku zwierząt przeznaczonych do ogrodów zoologicznych, kolekcji prywatnych oraz ośrodków zajmujących się ratowaniem zwierząt.

Panama przyłącza się do innych krajów w regionie jak Boliwia, Peru, Paragwaj, Kolumbia, Kostaryka i Salwador, które w ostatnich latach ustanowiły podobne zakazy. Rząd Panamy podpisał w grudniu 2013 roku międzynarodową deklarację, w której zobowiązuje się do poprawienia dobrobytu zwierząt. Wspomniana deklaracja (Declaración Universal sobre Bienestar Animal DUBA) podkreśla, że zwierzęta są istotami czującymi i zasługują na ochronę przed okrucieństwem.

http://www.noticiascaracol.com/mundo/articulo-319858-panama-prohibe-los-circos-y-los-espectaculos-con-animales-silvestres

Reklamy

One thought on “Panama – zakaz!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s