Home

01

  Dnia 9 sierpnia do Raciborza zawitał Cyrk Korona, wykorzystujący w swoich występach zwierzęta. Przy pomocy facebookowego fanpage’a „Racibórz na Czterech Łapach” udało nam się zebrać grupę ludzi chętnych do pomocy przy rozdawaniu ulotek kampanii Cyrk bez Zwierząt.
     Przed przyjściem reszty osób udałam się na spacer dookoła cyrku. Wszystkie zwierzęta zostały zasłonięte furgonetkami, ciężarówkami – trudno było zrobić jakiekolwiek zdjęcie. Zauważyłam jednak wycieńczonego psa, który leżał pod jednym z samochodów [zdjęcia w załączniku]. Z pewnością usiłował się ochłodzić po męczącej podróży w upale.
    Rozstawiliśmy się dookoła cyrku i zaczęliśmy rozdawać ulotki o godz. 17:00 – godzinę przed występami. Reakcje ludzi były różne: jedni zabierali ulotki i mimo to szli do cyrkowej kasy, inni wyrażali poparcie. Niestety, znalazła się też pani, która stwierdziła, że „w cyrkach powinny być zwierzęta, bo nie dzieje im się żadna krzywda.” Kobieta nie była jednak chętna do dłuższej rozmowy. Przykro nam również, że dzieciaki patrząc na ulotki pytały się rodziców „co to jest?”, ale nikt nie chciał im odpowiedzieć.
   Gdy w cyrku rozpoczęły się pokazy, próbowałam zrobić zdjęcie, na którym byłoby widać choć trochę zwierzęta. Niewiele udało mi się sfotografować, ponieważ jak wspomniałam – zwierzęta ukryto samochodami.
  Resztę ulotek daliśmy za wycieraczki samochodów stojących na parkingu. Miejmy nadzieję, że choć kilka osób przeczyta je i zastanowi się nad problemem wykorzystywania zwierząt w cyrkach.
   Dziękuję serdecznie wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję. Przede wszystkim zaś – wyrazy wdzięczności dla koalicji CYRK BEZ ZWIERZĄT za udostępnianie pomocnych materiałów oraz motywację do działania!
 
Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra, lat 16
 
 
06
 
 
03
 
 
02
 
 
04
 
 
05
 
 
07
 
 
 
Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s